World Usability Day 2010

Kopie z Prague ACM SIGCHI blogu.

Letošní WUD hodnotíme jako zatím nejlepší ze všech. Podařilo se nám sehnat zajímavé řečníky (Erica Reisse, Jana Jursu, Conrada a CollColl), zúčastnilo se zatím nejvíce lidí (330 registrovaných) a odezvy byly celkově velmi pozitivní.

Odpovědi na nejčastější dotazy:

- Proč byly Ericovy slajdy přeloženy do češtiny? Popravdě řečeno, nevíme. Jejich překlad byl Ericovo výslovné přání. Co je nám známo, vystupoval podobně např. v Rusku.

- Proč byl začátek v nelidských 8:30? Šlo o kompromisní řešení. Jsme nezisková organizace s velmi omezených rozpočtem. Proto jsme využili výhodné cenové nabídky od Palace Cinemas za pronájem sálu, ale akce se musela konat dopoledne. Navíc jsme měli zkušenost z minulých let, že se po pauze na oběd velká část účastníků už nevrátí. Tudíž bylo podmínkou ukončit akci do 13:00. Vzhledem k tomu, že se nám podařilo sehnat velmi zajímavé hosty, nechtěli jsme žádnou přednášku rušit. Ale snad brzké vstávání stálo za to.

- Proč není k dispozici videozáznam? Minulé roky jsme pro záznam využívali studenty ze Strahova, např. AVC. Nahrávání bylo zdarma, ale bohužel zpracování videa trvalo někdy i rok. Takže letos i loni jsme vytvořili pouze audiozáznam. Jsme si vědomi, že to není ideální, ale profesionální videozáznam nejsme schopni zaplatit. Pokud je však někdo z komunity schopen zajistit a zpracovat záznam pro příští rok, samozřejmě to jen uvítáme!

Poslední, ale nejdůležitější informace: WUD 2011 je opět druhý čtvrtek v měsíci, tzn. 10. listopadu!

Leave a Comment

To use reCAPTCHA you must get an API key from http://recaptcha.net/api/getkey